برای بررسی عمیق تر این موضوع ما از رهبران، مدیران و مشاوران خواسته ایم تا بینش خود را درباره آن به اشتراک بگذارند. این کارشناسان مزایای قانع کننده ای از هوش تجاری را که باعث گسترش فروش از طریق بازاریابی می‌شود شرح دادند. در اینجا چند راه که یک کسب و کار هوشمند می‌تواند سازمان شما را ارتقا دهد و به تصمیم گیری های شما کمک کند تا انتخاب موثرتری داشته باشید آورده ایم:

تعیین نرخ بازگشت سرمایه یا ROI برای شرکت شما

در بازاری که با برنامه ها، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی، ابزارهای تجزیه و تحلیل و هزینه های تبلیغاتی اشباع شده است، هوش تجاری کمک زیادی به کسب و کارهای کوچک می‌کند تا از این طریق استراتژی بازاریابی که در آن سرمایه گذاری کرده اند تا ROI یا بازگشت نرخ سرمایه را داشته

باشند را پیدا کنند. هوش تجاری را می‌توان به گزارش های تجزیه و تحلیل که در آن کسب و کار می‌تواند در مورد تحقیق های جامع، داده ها و حقایق، فرضیه ها،

غریزه ها و غیره تصمیم گیری کند معنی کرد. این گز

ارش ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزی در مورد کسب و کار شما درست کار می‌کند و چه چیزی نه.

درک آنچه که باعث کسب درآمد بیشتر برای کسب و کار شما می‌شود

در حالی که هوش تجاری می‌تواند یک واژه بسیار گسترده باش

د، برای من دقیقا به معنای دانستن آنچه برای کسب و کار شما درآمد کسب می‌کند است. برای دانستن اینکه بدانید چه کسی کاربر نهایی شما است، چه چیزی بر تصمیمات او تاثیر می‌گذارد و چگونه اطلاعات خود را مصرف می‌کند به هوش تجاری نیاز دارید. در بازار امروز، هزاران رسانه که اطلاعات را منتشر می‌کنند وجود دارد و همه افراد نمی‌توانند از همه اطلاعات استفاده کنند. هوش تجاری به شما می‌فهماند که مشتریان ایده آل شما کجا و چگونه اطلاعات خود را مصرف می‌کنند و چه چیزی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا آن‌ها را به خرید و اشتراک هدایت کند.

حتما بخوانید:  مقایسه مفاهیم تحلیل داده، علوم داده و کلان داده (Big Data)

اجتناب از تنگناها و مشکلات در یک بازار شکننده

هوش تجاری برای مدیران و صاحبان سهام نیز به همین اندازه اهمیت دارد، چرا که بینش های مربوط به سلامت کاری واقعی یک سازمان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که تشخیص سود و زیان را برای آن‌ها به راحتی قابل انجام باشد. امروزه بسیاری از برنامه های کاربردی BI در بازار وجود دارد که با نرم افزار حسابداری شما قابل ادغام است. کلید موفقیت شما این است که بدانید کدام نوع برای کسب و کار شما بهتر است چرا که هرکدام دارای مزایا و معایب و ویژگی های خاص خود هستند. BI شامل اجتناب از تنگناها و ارائه زمان مناسب برای تصمیم گیری در مواردی مثل خرید یا استخدام جدید است.

ایجاد یک مدل کسب و کار موثرتر

چرا امروزه BI بیشتر از همیشه اهمیت دارد؟ جواب آن در یک کلمه به دلیل «اشباع» است. اینترنت و رشد مدوام تجارت الکترونیک هر بازاری را اشباع کرده است. شما حتی اگر بخواهید لباس، مبلمان یا غذا بخرید، ده ها هزار گزینه در اطرافتان وجود دارد که فقط با یک کلیک می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای صاحبان کسب و کار این به معنای تصمیم گیری هوشمندانه و تلاش برای شناخت اینکه کجا باید سرمایه گذاری کند و کجا نباید برای بازاریابی خود هزینه کند می‌باشد. هوش تجاری به شما امکان این شناخت و تصمیم گیری را می‌دهد و با استفاده از آن به راحتی می‌توانید مسیر درست را در کسب و  کار خود تشخیص دهید.